top
piątek, 22 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

 

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        24 września 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

 

2. Bardzo dziękuję Wszystkim za liczne przybycie, na nasze niedzielne spotkanie. Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali zorganizować to spotkanie. Cieszę się, że poczuliśmy się jak rodzina parafialna i że mam od Was tyle dobra i życzliwości.

 

3. Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalewie z przyjemnością zawiadamia, że powracają spotkania dla seniorów w ramach projektu "Wspólne chwile". W związku z tym zaprasza seniorów (osoby po 60 roku życia) z Kowalewa na spotkanie przy wspólnym posiłku w dniu 26 września 2023 o godzinie 16.00, do Sali Wiejskiej w Kowalewie (ul. Fabryczna 4 - przy OSP).

 

4. Z inicjatywy mieszkańców Kowalewa oraz przy współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "Ę" powstała "Kuźnia Seniora" w Kowalewie. W związku z tym od października do czerwca w każdą środę w Sali Wiejskiej w Kowalewie będą odbywać się zajęcia dla wszystkich chętnych mieszkańców Kowalewa. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

5. W środę podczas Nowenny po Mszy św. o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Matki nieustannie nam pomagającej. Prośby i podziękowania można wypisać na kartkach na stoliku pod chórem.

 

6. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30. Zapraszam w sposób szczególny dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii św.

 

7. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej jest nowy numer Opiekuna.  

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Środa, 27 września - św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, "duszpasterz galerników", założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów i Sióstr Miłosierdzia - szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 28 września - św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 29 września - św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).

Sobota, 30 września - św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

W obiektywie

5.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj243
Wszystkie933857

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.