top
piątek, 22 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności
Aktualności z parafii
Msza św. inaugurująca rok szkolny 2023/2024 PDF Drukuj Email
Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2023 roku uroczystą Mszą świętą, w której wzięli udział uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Mszę świętą i kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Krzysztof Raj. Po Eucharystii społeczność szkolna udała się na boisko, gdzie kontynuowano inaugurację nowego roku szkolnego. Wszystkich zebranych gorąco powitała Pani Dyrektor Elwira Łucka, która w szczególnie ciepłych słowach zwróciła się do nowych uczniów oraz do ósmoklasistów, dodając im otuchy i wiary w siebie, gdy będą podchodzić do egzaminów. Ksiądz Proboszcz, który dodatkowo ma wykształcenie psychologiczne, w swoim wystąpieniu przekazał dzieciom i młodzieży, by ze swoimi problemami zwracali się do pani psycholog zatrudnionej w naszej placówce lub do nauczycieli, wychowawców, rodziców. Uczniowie nie usłyszeli brzmienia pierwszego dzwonka, gdyż nauka będzie się odbywała bez dźwięków rozpoczynających i kończących zajęcia lekcyjne, co ma korzystnie wpłynąć na uczniów i nauczycieli. Uroczystość zakończyła się pięknym śpiewem wykonanym przez
Oliwiera Kowalczyka z klasy 5a.
 
 
Więcej…
 
Odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Apostoła PDF Drukuj Email
20 sierpnia 2023 roku w naszej świątyni miała miejsce uroczystość związana ze świętem patronalnym parafii. Naszym Patronem jest św. Bartłomiej Apostoł. O godz. 12.00 Mszę świętą odpustową koncelebrował Ks. Bogumił Kempa, który pełni funkcję Oficjała Sądu Biskupiego w Kaliszu. Koncelebrans wygłosił piękną homilię, nawiązując do męczeńskiej śmierci św. Bartłomieja, który pozostał Chrystusowi wierny na zawsze i poniósł śmierć w obronie wiary. Święty Bartłomiej nazywany jest również Natanaelem. Po zakończeniu Mszy świętej wokół kościoła odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem. Uroczystość odpustową swoim śpiewem uświetnił chór pod dyrekcją Magdaleny Łuczak.
 
 
Więcej…
 
Msza św. dożynkowa wsi Piekarzew PDF Drukuj Email
20 sierpnia 2023 roku o godz. 11.15 w naszym kościele parafialnym w Kowalewie została odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna dożynkowa wsi Piekarzew,  podczas której Ks. Proboszcz Krzysztof Raj poświęcił chleb i wieniec dożynkowy jako  symbole płodów ziemi i ukoronowanie całorocznych prac rolniczych. Rolę Starostów dożynek pełniło małżeństwo Kamila i Marek Mazurek. Nie zabrakło również Sołtysa wsi Piekarzew, Grażyny Jezierskiej, która przybyła wraz z małżonkiem.
 
 
Więcej…
 
Msza św. dożynkowa wsi Kowalew 2023 PDF Drukuj Email
W naszym kościele, w niedzielę 20 sierpnia 2023 roku na Mszy św. dożynkowej o godz. 10.00 parafianie Kowalewa na czele ze Starostami dożynek: Aldoną MarciniakBartoszem Mazurkiem oraz Sołtysem wsi Kowalew - Beatą Mofiną  podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa rozpoczęła się od poświęcenia chleba i wieńca dożynkowego przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Raja.
 
 
Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 1 z 93

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 224 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj259
Wszystkie933873

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.