top
piątek, 22 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
Msza św. inaugurująca rok szkolny 2023/2024 PDF Drukuj Email
Nowy rok szkolny rozpoczął się 4 września 2023 roku uroczystą Mszą świętą, w której wzięli udział uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Mszę świętą i kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Krzysztof Raj. Po Eucharystii społeczność szkolna udała się na boisko, gdzie kontynuowano inaugurację nowego roku szkolnego. Wszystkich zebranych gorąco powitała Pani Dyrektor Elwira Łucka, która w szczególnie ciepłych słowach zwróciła się do nowych uczniów oraz do ósmoklasistów, dodając im otuchy i wiary w siebie, gdy będą podchodzić do egzaminów. Ksiądz Proboszcz, który dodatkowo ma wykształcenie psychologiczne, w swoim wystąpieniu przekazał dzieciom i młodzieży, by ze swoimi problemami zwracali się do pani psycholog zatrudnionej w naszej placówce lub do nauczycieli, wychowawców, rodziców. Uczniowie nie usłyszeli brzmienia pierwszego dzwonka, gdyż nauka będzie się odbywała bez dźwięków rozpoczynających i kończących zajęcia lekcyjne, co ma korzystnie wpłynąć na uczniów i nauczycieli. Uroczystość zakończyła się pięknym śpiewem wykonanym przez
Oliwiera Kowalczyka z klasy 5a.
 
 
Więcej…
 
Odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Apostoła PDF Drukuj Email
20 sierpnia 2023 roku w naszej świątyni miała miejsce uroczystość związana ze świętem patronalnym parafii. Naszym Patronem jest św. Bartłomiej Apostoł. O godz. 12.00 Mszę świętą odpustową koncelebrował Ks. Bogumił Kempa, który pełni funkcję Oficjała Sądu Biskupiego w Kaliszu. Koncelebrans wygłosił piękną homilię, nawiązując do męczeńskiej śmierci św. Bartłomieja, który pozostał Chrystusowi wierny na zawsze i poniósł śmierć w obronie wiary. Święty Bartłomiej nazywany jest również Natanaelem. Po zakończeniu Mszy świętej wokół kościoła odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem. Uroczystość odpustową swoim śpiewem uświetnił chór pod dyrekcją Magdaleny Łuczak.
 
 
Więcej…
 
Msza św. dożynkowa wsi Piekarzew PDF Drukuj Email
20 sierpnia 2023 roku o godz. 11.15 w naszym kościele parafialnym w Kowalewie została odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna dożynkowa wsi Piekarzew,  podczas której Ks. Proboszcz Krzysztof Raj poświęcił chleb i wieniec dożynkowy jako  symbole płodów ziemi i ukoronowanie całorocznych prac rolniczych. Rolę Starostów dożynek pełniło małżeństwo Kamila i Marek Mazurek. Nie zabrakło również Sołtysa wsi Piekarzew, Grażyny Jezierskiej, która przybyła wraz z małżonkiem.
 
 
Więcej…
 
Msza św. dożynkowa wsi Kowalew 2023 PDF Drukuj Email
W naszym kościele, w niedzielę 20 sierpnia 2023 roku na Mszy św. dożynkowej o godz. 10.00 parafianie Kowalewa na czele ze Starostami dożynek: Aldoną MarciniakBartoszem Mazurkiem oraz Sołtysem wsi Kowalew - Beatą Mofiną  podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa rozpoczęła się od poświęcenia chleba i wieńca dożynkowego przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Raja.
 
 
Więcej…
 
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny PDF Drukuj Email

 
 
 
Msza św. dożynkowa wsi Suchorzew PDF Drukuj Email
13 sierpnia 2023 roku w naszym kościele w Kowalewie została odprawiona msza święta dożynkowa, której przewodniczył nowo mianowany proboszcz Ks. Krzysztof Raj. Wieniec dożynkowy, symbol święta plonów wnieśli  asyści starostów, a chleb - starostowie dożynek: Milena Mroczka i Darek Kaczor. Podczas Eucharystii proboszcz poświęcił chleb i wieniec. Zespół "Suchorzewianie" na czele z sołtysem wsi Darkiem Dryjańskim swoimi strojami i pięknym śpiewem uświetnili uroczystość. 
 
 
Więcej…
 
Powitanie nowego Proboszcza Ks. Krzysztofa Raja PDF Drukuj Email
W niedzielę 6 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 17.00 nasza parafia przeżywała uroczystość powitania Księdza Proboszcza Krzysztofa Raja. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania przez Księdza Dziekana Rafała Mielcarka dekretu Biskupa kaliskiego Damiana Bryla, na mocy którego ks. Krzysztof Raj został mianowany proboszczem naszej parafii. Następnie nowego proboszcza serdecznie powitali sołtysi, Rada Parafialna oraz przedstawiciele różnych wspólnot. Po homilii  ksiądz dziekan wobec zgromadzonych wiernych odebrał od proboszcza uroczyste wyznanie wiary. Na zakończenie nasz nowy proboszcz podziękował za życzliwe przyjęcie i zwrócił się w ciepłych słowach do parafian, po czym udzielił pasterskiego błogosławieństwa. 
 
Więcej…
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 464 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj255
Wszystkie933869

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.